Важка атлетика — силовий вид спорту, в основі якого лежить виконання вправ зі штангою — піднімання ваги. Змагання з важкої атлетики сьогодні включають в себе дві вправи — ривок та поштовх.
В программі Олімпійських ігор з 1896 (крім 1900, 1908, 1912). Програма змагань та вагової категорії спортсменів постійно змінювались. До створення міжнародної федерації важкої атлетики та культуризму важкоатлети змагались в жимі,ривку та поштовху двома руками, іноді — в ривку та поштовху однією рукою; • з 1920 - у триборстві (ривок і поштовх однією рукою, поштовх двома руками), • з 1924 - в п'ятиборстві (ривок і поштовх однією рукою, жим, ривок і поштовх двома руками), • з 1928 по 1972 - у триборстві (жим, ривок, і пошРивок - це вправа, в якому спортсмен здійснює підйом штанги над головою одним злитим рухом прямо з помосту на повністю випрямлені руки, одночасно підсідає під неї. Потім, утримуючи штангу над головою на випрямлених руках , спортсмен піднімається, повністю випрямляючи ноги.
Поштовх - це вправа складається з двох роздільних рухів. Під час взяття на груди спортсмен відриває штангу від помосту, піднімає її на груди, одночасно підсідає під неї , а потім піднімається. Потім він напівприсідає і різким рухом посилає штангу вгору на прямі руки, одночасно підсідаючи під неї , розкидаючи ноги вперед-назад («ножиці») або трохи в сторони (швунг). Після фіксування положення штанги над головою, спортсмен випрямляє ноги, ставлячи стопи на одному рівні (паралельно), утримуючи штангу над головою на випрямлених руках.
Жим (точніше, жим стоячи з грудей ) - це вправа полягає у взятті з підлоги штанги на груди і вичавлюванні її над головою за рахунок одних лише м'язів рук. Це вправа була виключено з програми змагань у зв'язку з тим, що багато атлетів почали робити замість нього жимів швунгі - штовхання штанги грудьми і всім тілом за допомогою м'язів ніг (використовуючи підсід). У результаті, м'язи рук майже не брали участь в цій роботі. При цьому різницю між «чесним жимом» і таким трюком з боку суддів помітити було дуже складно. У підсумку, ті атлети, які як і раніше робили «чесний жим», опинилися в невигідному становищі. Крім того, жим виявився дуже травматичним, багато хто отримав травму попереково крижового відділу хребта. Виходячи з усього цього, жим був виключений з програми змагань, хоча як і раніше є ефективною силовою вправою.товх двома руками), • з 1973 - двоєборствоПерший чемпіонат світу з важкої атлетики відбувся у 1891 році в Лондоні (Великобританія). У ньому взяло участь 7 атлетів з 6 країн.[1]
У 1905 році вперше на чемпіонатах світу були введені вагові категорії. Атлети були поділені на три категорії: до 70 кг (легка вага), до 80 кг (середня вага) і понад 80 кг (важка вага).[1]
На початку ХХ століття чемпіонати світу з важкої атлетики проводилися протягом одного року кілька разів: у 1905 році — три рази, в 1910 році — два рази, в 1911 році — чотири рази. З 1920 року проводяться особисто-командні чемпіонати світу.
З 1949 по 1989 роки у рамках більшості чемпіонатів світу, що проходили на європейському континенті, проводилися також чемпіонати Європи. У 1964, 1968, 1972, 1980 і1984 рр. чемпіонати світу з важкої атлетики проводилися в рамках літніх Олімпійських ігор. Пізніше в роки проведення літніх Олімпійських ігор чемпіонати світу не проводилися.
У чоловіків за всю історію проведення чемпіонатів світу найбільшу кількість медалей завоювали атлети Радянського Союзу — 632: 331 золоту, 208 срібних і 93 бронзових медалей.
Комментариев нет:
Отправить комментарий